Ремонт електронних систем управління

Електронний блок управління акпп є одним з найскладніших конструктивних елементів коробки передач. Він складається з численних мікросхем і чіпів, які аналізують сотні параметрів в режимі реального часу.
Сучасна автоматична коробка передач являє собою високотехнологічний агрегат, який багато в чому управляється електронними системами. Численні датчики отримують інформацію про тих чи інших параметрах роботи трансмісії і передають дані в центральний блок керування роботою коробки передач. Автоматичний мозок аналізує всі дані і відправляє команди на перемикання передач або ж зміну параметрів роботи трансмісії.
Як і будь-який інший складний елемент, блок управління коробки передач може виходити з ладу і ламатися. Необхідно відзначити, що в силу своєї конструкції, ремонт ЕБУ АКПП являє собою велику складність. В окремих випадках, потрібно його замінити, що є досить затратним для автовласника. Визначити точну поломку і вартість її усунення зможе лише професійний фахівець при виконанні діагностики коробки передач.
Розташовуватися ЕБУ коробкою передач може як безпосередньо всередині трансмісії, так і поза корпусом кпп. У кожному з таких варіантів розташування є як свої переваги, так і недоліки.

Внутрішнє розташування
У тому випадку, якщо блок управління розташовується усередині коробки , істотним чином зменшується кількість проводів, які йдуть від керуючого мозку безпосередньо до датчиків в різних елементах трансмісії. Однак є й недоліки подібного розташування електронного блоку. У першу чергу – це схильність до впливу високих температур. У процесі роботи, коробка передач істотно нагрівається, а вплив високих температур здатне привести до виходу з ладу мікросхем і плат пам’яті. Крім того, істотно ускладнюються ремонтні роботи, так як при виникненні проблем з ЕБУ – доводиться розкручувати коробку, що значно ускладнює усунення неполадок в роботі цього елемента.

Зовнішнє розташування
При розташуванні блоку управління поза корпусом коробки передач, необхідно прокласти велику кількість проводів від блоку управління до датчиків усередині трансмісії. Проте, в даному випадку, є можливість установки блоку управління в довільному місці, що дозволяє захистити його від впливу вологи і високих температур. Тим самим, продовжується його експлуатаційний термін і спрощуються ремонтні роботи, так як доступ до цього механізму істотно спрощений.

Електронні блоки управління можуть виходити з ладу з різних причин. Як правило, поломки блоку виражаються через неправильну роботу трансмісії. Тобто, автомобіль заводиться, однак режими роботи коробки передач не змінюються або ж змінюються неправильно. Слід пам’ятати про те, що експлуатувати акпп з несправним блоком управління просто небезпечно. Тому, ми рекомендуємо вам, при появі перших ознак поломки звертатися до наших фахівців (0679223344), а якщо ваша коробка не “подає ознак життя” – не намагатися насильно заводити автомобіль, а провести його транспортування до сервісного центру на евакуаторі.

Причиною несправності електронного блоку управління можуть стати:
    • Різка зміна напруги;
    • Механічний удар;
    • Вплив сильних вібрацій;
    • Підвищена температура;
    • Вплив вологи;

Діагностика поломки виконується за допомогою спеціального обладнання, яке дозволяє встановити характер поломки, що в свою чергу дозволить усунути її з мінімально можливими фінансовими витратами. У більшості випадків, ремонт електронних блоків управління коробок передач зводиться до заміни плат і мікросхем, що вийшли з ладу. Необхідно відмітити, що дана робота являє собою велику складність, оскільки доводиться випаювати мікросхеми з плат і міняти згорілі конденсатори. В окремих випадках, куди простіше провести повну заміну блоку управління, що дозволить повністю вирішити наявні проблеми в роботі коробки передач.

Ви повинні пам’ятати про те, що кваліфікований ремонт ЕБУ АКПП проводиться виключно у спеціалізованому сервісному центрі, фахівці якого мають великий практичний досвід роботи. Не слід намагатися економити на якості послуг і звертатися до майстрів в гаражах, які пропонують недорогі послуги з ремонту автоматичних трансмісій. У тому випадку, якщо ви звертаєтеся до малодосвідчених майстрів, при поломці блоку управління АКПП, гарантувати відновлення працездатності не є можливим.

067 922-33-44